logo site

ویژگی های وکیل کیفری متخصص چیست ؟؟

آنچه در این مقاله میخوانید

بهترین وکیل کیفری در اهواز

وکیل کیفری کیست ؟؟

وکیل کیفری به وکیلی گفته می‌شود که تخصص خاصی در دعاوی کیفری دارد. دعاوی کیفری به مجموعه‌ای از امور خاص اطلاق می‌شود که پس از طرح آن‌ها، دادگستری و در بیشتر موارد دادسرا شروع به رسیدگی به آن‌ها می‌کنند و اقداماتی مانند کشف جرم، تعقیب متهم و تحقیقات مقدماتی صورت می‌گیرد.

 وکیل کیفری فعالیت در زمینه دعاوی کیفری مانند سرقت، فروش مال غیرقانونی، جعل اسناد و مدارک، کلاهبرداری، ترک انفاق، اختلاس و سایر جرایم مشابه را به عهده می‌گیرد.

در صورتی که به دنبال وکیلی حرفه ای در اهواز هستید، با وکیل در اهواز تماس بگیرید. ما آماده همکاری در مسائل حقوقی شما هستیم و به صورت دقیق و دسته جمعی نقشه راهی برای شما ترسیم خواهیم کرد.

وظایف وکیل کیفری

تهیه دعوی و تهیه دفاعیه از وظایف اصلی وکلای کیفری است.

 وقتی یک وکیل کیفری به عنوان وکیل شاکی وکالت می‌کند، وظیفه او این است که مطالبات موکل خود را با تنظیم شکایت بیان کند. همچنین، وکیل کیفری مسئولیت تهیه دفاعیه را نیز بر عهده دارد.

 وکلا در این زمینه می‌توانند نمایندگی و وکالت اشخاصی را که به جرم ارتکابی مورد تحقیق قرار گرفته‌اند و به عنوان متهم در دادگاه حاضر می‌شوند، به عهده بگیرند. به عنوان مثال، وکلای کیفری می‌توانند پرونده‌های جنایی فردی را که به جنایت قتل عمد متهم شده‌اند، بررسی کنند و مشخص کنند آیا جرم مورد نظر بطور قانونی اثبات شده است یا خیر، و در نتیجه، تقاضای کاهش مجازات مطرح کنند. 

وکلای کیفری همچنین می‌توانند در حین بازجویی و دادگاه نقش فعالی را ایفا کنند. در حتی در جنایات سنگین، آن‌ها ممکن است عواملی را که منجر به کاهش مجازات متهم می‌شوند، همراه با شواهد و مدارک تهیه کرده و به دادگاه ارائه دهند. مواردی که پرداختم صرفاً محدود به اتهامات قتل نیست. به علاوه از قتل‌های عمد و غیرعمد، وکلای کیفری می‌توانند در مواردی مانند سرقت، زورگیری و تجاوز به دادگاه‌های کیفری جهت دفاع یا تعقیب کیفری حضور داشته باشند.

ویژگی های وکیل کیفری متخصص چیست ؟؟

ویژگی های داشتن وکیل کیفری

در بسیاری از پرونده‌های حقوقی وکلا می‌توانند به نمایندگی موکل خود شرکت کنند حتی در صورت عدم حضور فیزیکی او. اما در پرونده‌های کیفری این امکان وجود ندارد و حضور فیزیکی متهم ضروری است.

 وکیل کیفری تا زمانی که تحقیقات اولیه و مراحل دادرسی به اتمام نرسیده باشد، نمی‌تواند وارد این پرونده شود. این بخاطر این است که فقط متهم به جرم کیفری می‌تواند به صورت شخصی پاسخگوی اتهامات باشد و هیچ کس دیگری نمی‌تواند به جای او به وکالت رسید.

 وکیل دادگستری می‌تواند شکایت را بررسی کند و جرمی که موکلش بر اساس اقدام قانونی در کلانتری و دادستانی متهم شده است را مورد بررسی قرار داده و همچنین مجازات متوقع را ارزیابی کند. حضور وکیل کیفری یا وکیل جنایی در پرونده‌های کیفری نه تنها بهبود دفاع در دادگاه را فراهم می‌کند، بلکه می‌تواند بر نوع شکایت، زمان برگزاری دادگاه و ضمانت‌های قانونی مربوطه نیز تأثیرگذار باشد. 

به عنوان مثال، روش تنظیم لایحه، تدوین اظهارنامه، نحوه تنظیم شکواییه و غیره بسیار مهم است. یک نکته مهم در اینجا وجود دارد که در پرونده‌های کیفری، فقط یک بار امکان طرح مجدد شکایت وجود دارد و این امکان محدود است. اقدام به طرح مجدد پرونده می‌تواند منجر به نتایج ناخوشایندی شود، از جمله ضایع کردن حقوق متهمین، ایجاد هزینه‌های جدید دادگاه و تلف شدن زمان. بنابراین، داشتن یک وکیل کیفری ماهر می‌تواند به شما کمک کند تا با سرعت و با بهترین روش شکواییه را تهیه کنید و به موضوع خود پرداخت کنید.

موسسه حقوقی داوری دادگران عدالتخواه امید

موسسه حقوقی و داوری دادگران عدالتخواه امید با مدیریت جناب آقای رضا دانش وکیل پایه یک دادگستری، مفتخر است با بهره گیری از کادری مجرب از وکلای متخصص در تمامی امور حقوقی و کیفری؛ آماده ارائه هرگونه خدمات وکالتی و مشاوره ای برای اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از شرکتهای خصوصی و دولتی در تمامی مراجع قضایی و دادگستری می باشد.

خدمات ما

برخی از خدمات قابل ارائه توسط موسسه حقوقی داوری دادگران عدالتخواه امید عبارت از :

وکالت در محاکم قضایی و غیر قضایی 

مشاوره حقوقی تلفنی

 مشاوره حقوقی آنلاین

 نگارش و تنظیم لوایح حقوقی اعم از اظهارنامه، دادخواست ولایحه دفاعیه

 برای مشاهده تمام خدمات موسسه حقوقی داوری دادگران عدالتخواه امید در حوزه کیفری میتوانید به این صفحه مراجعه کنید. 

در ادامه با برخی از این خدمات آشنا خواهیم شد :

لطفاً توجه داشته باشید که مشاوره حقوقی نیازمند بررسی جزئیات و شرایط حسب مورد است. 

پیشنهاد می‌کنم در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، با وکیل در اهواز یا وکلای متخصص موسسه حقوقی داوری دادگران عدالتخواه امید مشورت کنید.

وکیلان متخصص در امور حقوقی می‌توانند شما را در بررسی و تحلیل وضعیت حقوقی شما کمک کنند و بهترین راهکارها و راه‌های حقوقی را برای دفاع از شما پیشنهاد دهند.

 آنها می‌توانند به شما در مورد فرآیند قضایی، حقوق و تعهدات شما، اطلاعات لازم و مراحلی که باید طی کنید راهنمایی کنند. با توجه به تخصص وکیل کیفری، او می‌تواند در تشخیص نقاط ضعف و قوت پرونده شما، ارائه مدارک و شواهد لازم، پیشنهاد بهترین استراتژی دفاعی و در صورت لزوم، در دادگاه شما را نمایندگی کند.

با سابقه‌ای قوی در زمینه حقوق جزایی، مدنی و تجاری، ما به شما خدمات حقوقی با کیفیت بالا و راهکارهای قانونی مؤثر ارائه می‌دهیم. نگرانی‌های شما را بشنویم، مسائلتان را تجزیه و تحلیل کنیم و بهترین راه حل‌های قانونی را برای شما پیدا کنیم.

راه های ارتباطی با وکلای موسسه

موسسه حقوقی و داوری دادگران عدالتخواه امید وکیل در اهواز با مدیریت جناب آقای رضا دانش وکیل پایه یک دادگستری، مفتخر است با بهره گیری از کادری مجرب از وکلای متخصص در تمامی امور حقوقی و کیفری؛ آماده ارائه هرگونه خدمات وکالتی و مشاوره ای برای اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از شرکتهای خصوصی و دولتی در تمامی مراجع قضایی و دادگستری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *